Belangrijke informatie

Deze website is uitsluitend bedoeld voor financiële tussenpersonen in België.

 

Als u een individuele belegger bent, klik dan hier, als u een institutionele belegger bent, klik dan hier. Als u informatie zoekt voor een andere locatie, klik dan hier.

 

Door te klikken, verklaart u dat u de informatie over wet- en regelgeving volledig hebt begrepen en hiermee instemt.

Vastrentende waarden

De Amerikaanse markt is een goede graadmeter voor high yield wereldwijd

Waar een wereldwijde aanpak voordelen biedt voor veel vastrentende sectoren, zijn de voordelen minder duidelijk voor high yield.

 

Dit heeft te maken met het feit dat veel van de factoren die ten grondslag liggen aan de redenen om wereldwijd te beleggen, te weten een groter en gediversifieerd beleggingsuniversum, niet van toepassing zijn. Ondanks het feit dat de omvang van Europese high yield (de grootste ontwikkelde markt voor high yield buiten de VS) sinds 2012 meer dan verdrievoudigd is, gaat het nog steeds maar om een klein deel van het totale universum, die wordt gedomineerd door de VS.

 

Per april 2025 was 70% van de wereldwijde markt voor high yield-bedrijfsobligaties in USD. Als we de Amerikaanse en de ontwikkelde high yield-obligatiemarkten wereldwijd met elkaar vergelijken, zien we dat de twee sterk overeenkomen, met als enige opmerkelijke verschil dat het universum wereldwijd een iets grotere blootstelling aan de bankensector heeft. Dit wordt gecompenseerd door een hogere weging van cyclische consumptiegoederen, energie, kapitaalgoederen en technologie in de Amerikaanse high yield-markt.

 

Als we de indices met elkaar vergelijken, valt op dat in de Amerikaanse high yield-index ook emissies in USD van niet-Amerikaanse bedrijven zijn opgenomen, en dat deze momenteel 13% van de index uitmaken. Aangezien deze niet-Amerikaanse bedrijven minder bekend zijn, kan het zijn dat voor dergelijke emissies een hogere prijs wordt betaald dan voor binnenlandse obligaties, wat een extra bron van rendement voor beleggers kan zijn. 

 

Vanwege de overeenkomsten in regio- en sectorindelingen tussen de twee indices, zijn de diversificatievoordelen van een wereldwijde aanpak beperkt.    

Sectorvergelijking van Amerikaanse en wereldwijde high yield-indices

Sectorvergelijking van Amerikaanse en wereldwijde high yield-indices

Resultaten uit het verleden zijn niet indicatief voor de toekomst.
Per 30 april 2025. Bron: Bloomberg
US High Yield: Bloomberg US High Yield 2% Issr Cap Index; Global High Yield: Bloomberg Global HY Corp 2% Capped Index.

AVOP

Alvaro Peró Gala is investment director bij Capital Group. Hij heeft zes jaar ervaring in de beleggingsbranche en werkt sinds 2024 bij Capital Group. Hij heeft een MBA van INSEAD (Frankrijk) en heeft zowel een master als een bachelor in Industrial Engineering van de Universidad Politécnica de Cataluña. Hij is tevens gekwalificeerd als Chartered Financial Analyst® en als Chartered Alternative Investment Analyst ℠. De standplaats van Alvaro is Londen. 

Resultaten uit het verleden zijn niet indicatief voor de toekomst. Het is niet mogelijk om direct te beleggen in een index, die niet wordt beheerd. De waarde van de beleggingen en de inkomsten daaruit kunnen zowel stijgen als dalen en u kunt uw belegde vermogen geheel of gedeeltelijk verliezen. Deze informatie is niet bedoeld als beleggings-, fiscaal of ander advies, noch als een aansporing tot het kopen of verkopen van effecten.
 
Verklaringen die worden toegeschreven aan een persoon verwoorden de mening van die persoon op het moment van publicatie en weerspiegelen niet noodzakelijkerwijs de mening van Capital Group of haar dochterondernemingen. Alle informatie is per de aangegeven datum, tenzij anders vermeld. Sommige informatie kan van derden afkomstig zijn en als zodanig kan de betrouwbaarheid van die informatie kan niet worden gegarandeerd.
 
Capital Group heeft vermogensbeheer ondergebracht bij drie beleggingsteams. Deze teams nemen onafhankelijk van elkaar beslissingen over beleggingen en stemvolmachten. Onze fixed income specialisten doen voor de hele Capital-organisatie onderzoek naar vastrentende producten en beleggen daarin. Voor aandelen handelen ze echter uitsluitend namens een van de drie equity-beleggingsteams.