Belangrijke informatie

Deze website is uitsluitend bedoeld voor financiële tussenpersonen in België.

 

Als u een individuele belegger bent, klik dan hier, als u een institutionele belegger bent, klik dan hier. Als u informatie zoekt voor een andere locatie, klik dan hier.

 

Door te klikken, verklaart u dat u de informatie over wet- en regelgeving volledig hebt begrepen en hiermee instemt.

Vastrentende beleggingen Dynamisch wereldwijd vastrentend beleggen: beleggen tijdens de hele cyclus

Ondanks een jaar met veel uitdagingen, is de wereldeconomie goed op peil gebleven en zijn de waarderingen voor belangrijke beleggingscategorieën hoog gebleven. Sommige economische signalen beginnen nu echter te wijzen op een mogelijke verzwakking, waardoor deze hoge waarderingsniveaus onder druk kunnen gaan komen.

 

Overheidsobligaties hebben van oudsher een fundamentele positie ingenomen in portefeuilles en gezorgd voor defensieve ballast en spreiding. Nu overheden in ontwikkelde markten recordbedragen lenen en het er niet op lijkt dat dit op korte termijn gaat veranderen, is deze categorie obligaties mogelijk niet altijd meer een optimale defensieve keuze. Andere delen van de obligatiemarkt kunnen potentieel de defensieve kenmerken van een portefeuille versterken.

 

Met een flexibele beleggingsbenadering kunnen vastrentende beleggers hun posities dynamisch spreiden over regio's, sectoren en valuta's en niet-traditionele en contraire beleggingen toevoegen aan de portefeuille om deze defensiever te maken en rendement te realiseren. Obligaties uit opkomende markten, bijvoorbeeld, zijn in periodes van marktstress een effectief middel geweest voor het aanbrengen van diversificatie.

 

In een periode waarin de volatiliteit waarschijnlijk groot zal zijn en de vooruitzichten enigszins onzeker, kan het vermogen om posities snel en effectief aan te passen helpen om portefeuilles defensiever te maken en de rendementsmogelijkheden te maximaliseren. Dit vormt de kern van onze dynamische mondiale benadering voor obligaties, met een goede balans tussen inkomsten, kapitaalbehoud, spreiding en vermogensgroei.

 

Meer lezen? Download het volledige artikel.

 

Dit inzicht maakt deel uit van onze meer algemene analyse van de gevolgen die de huidige wereldwijde verschuivingen hebben voor beleggingsmogelijkheden. Wij noemen dit de Grote Wereldwijde Herstructurering.

 

 

Manusha Samaraweera is fixed income investment director bij Capital Group. Hij beschikt over 16 jaar ervaring in de beleggingssector en werkt nu twee jaar voor Capital Group. Hij heeft een bachelordiploma in Finance en een bachelordiploma in Law behaald aan de University of Sydney, in Australië. Hij is tevens geregistreerd als Chartered Financial Analyst®. De standplaats van Manusha is Singapore.

Jeremy J.W. Cunningham is Investment Director bij Capital Group. Hij beschikt over 39 jaar ervaring in de beleggingssector en werkt inmiddels 10 jaar bij Capital Group. Hij is geregistreerd als Chartered Financial Analyst®. De standplaats van Jeremy is Londen. 

Resultaten uit het verleden zijn niet indicatief voor de toekomst. Het is niet mogelijk om direct te beleggen in een index, die niet wordt beheerd. De waarde van de beleggingen en de inkomsten daaruit kunnen zowel stijgen als dalen en u kunt uw belegde vermogen geheel of gedeeltelijk verliezen. Deze informatie is niet bedoeld als beleggings-, fiscaal of ander advies, noch als een aansporing tot het kopen of verkopen van effecten.
 
Verklaringen die worden toegeschreven aan een persoon verwoorden de mening van die persoon op het moment van publicatie en weerspiegelen niet noodzakelijkerwijs de mening van Capital Group of haar dochterondernemingen. Alle informatie is per de aangegeven datum, tenzij anders vermeld. Sommige informatie kan van derden afkomstig zijn en als zodanig kan de betrouwbaarheid van die informatie kan niet worden gegarandeerd.
 
Capital Group heeft vermogensbeheer ondergebracht bij drie beleggingsteams. Deze teams nemen onafhankelijk van elkaar beslissingen over beleggingen en stemvolmachten. Onze fixed income specialisten doen voor de hele Capital-organisatie onderzoek naar vastrentende producten en beleggen daarin. Voor aandelen handelen ze echter uitsluitend namens een van de drie equity-beleggingsteams.